Evenimente și comentarii » Vernisajul expoziției „În pana lui Boboc” – scurtă recenzie

Dragi iubitori ai satirei și umorului,

Așa cum am promis, am revenit cu o mică cronică de la evenimentul pregătit de "Chef" Boboc, vernisajul primei expoziții personale de caricatură și umor "În pana lui Boboc".
La Pizzeria "Cuptorul cu lemne" sub egida Cubului Caricaturiștilor, cu sprijinul domnilor Constantin Vlădăreanu și Julian Radu s-au reunit numeroși cunoscători din lumea satirei & umorului românesc.
Într-o atmosferă veselă și prietenoasă, cei mai mulți din cei prezenți au depănat amintiri și apreciat cariera de caricaturist a "Bobocului" Mihai Gabriel.
Desigur, nu au lipsit micile discursuri din partea celor mai cunoscuți caricaturiști și spumosul moment artistic susținut de cunoscuta actriță Doina Ghițescu.
Pozele de grup, felicitările, schimbul de autografe, degustarea carafelor cu vin din crama Chef-ului, voia bună, au încheiat această seară deosebită.
Instantaneele surprinse cu această ocazie sunt dovada clară a succesului...

Cu prietenie,

Cornel Marinescu, București, 7 Februarie 2020